Podróżując po naszym kraju możemy dostrzec, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy parterowe. Swoim kształtem nawiązują one do tradycyjnych, polskich dworków. Często posiadają ganki z kolumnami, są kryte dachówką oraz malowane na jasne kolory. Domy parterowe ,należą również do ładnych budynków, dobrze wkomponowanych w polski krajobraz, pełen niekiedy brzydkich i szpetnych pomyłek architektonicznych. Projekt domu parterowego ma sporo zalet, jest przejrzysty, zwarty i łatwo możemy w nim odnaleźć wszystko to, czego szukamy. Domy parterowe są przestronne, wygodne w użytkowaniu oraz praktyczne. Zwykle posiadają garaż, co bardzo ułatwia nam życie, szczególnie w chłodne i deszczowe dni. Poza tym, mają duże i łatwe w zagospodarowaniu strychy, które możemy wykorzystać jako pokoje dla dzieci lub zwykłe pomieszczenia do przechowywania różnych rzeczy.

Z punktu widzenia architekta projektowanie nowym budynków zapewne jest naprawdę interesującym zajęciem. Może w końcu używać wyobraźni do tworzenia wspaniałych dzieł, w których zamieszkają ludzie. Stara się, by projekt domu, który im zaproponuje, spełniał ich wymagania oraz był zgodny z normami budowlanymi. Będzie próbował ich namówić na jakieś zmiany, przekona, że domy parterowe są dosyć popularne w ostatnich czasach, zachęci do zrobienia czegoś innego. Będzie nie tylko doradzał, ale również słuchał swojego klienta. Jego firma nawiąże współpracę z innymi zakładami, dzięki czemu będzie mógł polecać różne ekipy budowlane, elektryków i wszystkich innych. Dzięki temu klient nie będzie musiał się niczym przejmować w związku z budować domu i tylko będzie czekał na zakończenie wszystkich prac z tym związanych.

Projekt wymarzonego domu