Dobry projekt domu to przede wszystkim taki które będzie spełniał wszystkie oczekiwania klienta. Jak chodzi o projekty domów jednorodzinnych to znaczna większość poszukujących ich osób stwierdza, że przede wszystkim ważna jest dla nich powierzchnia domu i rozkład pomieszczeń, aby mogli wygodnie z nich korzystać. Dlatego też takie projekty domów muszą uwzględniać bardzo wiele szczegółów, mających dla poszukujących ich osób znaczenie. Na pewno najlepszym wyjściem jest wykonanie projektu domu jednorodzinnego na indywidualne wykonanie. Wtedy to bowiem klient ma wpływ na każdy szczegół, i jeżeli tylko odpowiednie przepisy nie ograniczają sposobu wykonania, można zaplanować niemalże wszystko. Jednak taki plan domu to przede wszystkim czas, który jst potrzebny na jego wykonanie. Żadne biuro projektowe bowiem nie będzie w stanie zrobić tego w jeden dzień, potrzebują na to znacznie więcej czasu. Poza tym trzeba sie liczyć także z tym, ze cena, jaką trzeba będzie zapłacić za taki projekt będzie uzależniona właśnie od tego, jaki to będzie dom czy jakie będą szczegóły projektu. Gdy ktoś nie ma zbyt wiele czasu, na pewno dobrym rozwiązaniem mogą być tak zwane gotowe projekty domów jednorodzinnych, które dzisiaj można znaleźć na rynku bez większych problemów. Takie projekty domów są przede wszystkim znacznie szybciej dostępne, jeżeli bowiem klient nie wnosi żadnych poprawek często może mieć go w ręku już w ciągu kilku dni. Nie bez znaczenia pozostaje także cena - jest on bowiem znacznie niższa niż ceny projektów wykonywanych na indywidualne zamówienie. Dlatego też ilość osób które decydują się na zakup takiego właśnie gotowego projektu rośnie w bardzo szybkim tempie. Jednakże gdy ktoś decyduje się na zakup takiego właśnie projektu musi mieć świadomość tego, iż jest on dostępny dla wszystkich. Dlatego też może okazać się, iż sąsiad na swojej działce zdecyduje się na zakup identycznego projektu. Jeżeli więc komuś zależy także na tym, aby jego dom był unikalny i aby nikt w okolicy takiego nie miał, na pewno powinien wtedy zdecydować się na wykonanie projektu na indywidualne zamówienie. Wtedy z pewnością nikt identycznego domu w okolicy nie pobuduje.