Dobry dom to przede wszystkim taki który jest wygodny dla całej rodziny. Aby taki był, niezwykle istotny jest przede wszystkim właściwie wykonany projekt domu. Obecnie projekty domów to niezwykle wiele możliwości, bez względu na to, w jaki sposób ktoś chce go mieć. Można bowiem nie tylko zamówić projekt domu na indywidualne wykonanie, ale także można zakupić tak zwany gotowy projekt domu. Gotowy projekt domu to idealny sposób na to, aby mieć projekt wymarzonego domu w bardzo krótkim czasie i przede wszystkim o wiele taniej. Powodem tego jest to, iż zazwyczaj klient po prostu decyduje sie na zakup projektu bez jakichkolwiek zmian. Ponadto biuro projektowe zastrzega, iż jest on dostępny dla każdego zainteresowanego dlatego tez jeden i ten sam projekt może zakupić bardzo wiele osób. Sprawia to, że nie możemy liczyć na indywidualność i w każdej chwili może się okazać, że sąsiad także zakupił identyczny projekt. Jeżeli więc ktoś chce mieć niepowtarzalny y dom, wtedy rozwiązaniem dla niego jest przede wszystkim wykonanie projektu na indywidualne zamówienie. Ta opcja jest nieco droższa i przede wszystkim wymaga znacznie więcej czasu. Dlatego też w tym przypadku należy pomyśleć o projekcie nieco wcześniej, aby potem nie mieć problemów. Także wybór projektanta nie pozostaje be znaczenia, powinno się bowiem znaleźć takiego który w tej kwestii ma odpowiednie doświadczenie. Tylko wtedy jest pewność, że projekt domu będzie zgodny z przepisami, naszymi oczekiwaniami i przede wszystkim że bez problemu będzie go można następnie odtworzyć. Budowa domu bowiem powinna przebiegać zgodnie z każdym elementem projektu, inaczej bowiem po postawieniu budynku mogą być problemy z jego odbiorem przez odpowiednie instytucje, takie jak nadzór budowlany. Fakt że taki projekt jest nieco droższy, zazwyczaj nie przeszkadza osobom które go zamawiają. Wiedzą bowiem, że dzięki temu zyskują rozwiązanie, które spełnia ich wszystkie oczekiwania w każdej kwestii. Dlatego też pomimo tak dużej dostępności na rynku różnych projektów gotowych, te wykonywane na indywidualne zamówienie wciąż stanowią bardzo dużą ilość wszystkich projektów.